Odległość reklamy od drogi

Prawidłowa odległość reklamy od krawędzi jest bardzo istotna i ściśle uregulowana w przepisach (Ustawa o drogach publicznych). Wiadomym jest, że każdy reklamodawca chce, by jego reklama była widoczna. Trzeba jednak brać pod uwagę bezpieczeństwo ruchu drogowego i jego uczestników – reklamy nie mogą rozpraszać kierujących ani stwarzać najmniejszego nawet zagrożenia. W myśl Ustawy o drogach publicznych możliwe jest montowanie reklam wzdłuż dróg różnego typu z zachowaniem przepisowej odległości. Odległość (potocznie odległość reklamy od pasa drogowego) obliczamy zawsze od krawędzi jezdni do najbardziej skrajnego punktu reklam.

Poniżej znajdą Państwo stosowną tabelkę, w której uwzględnione są wszystkie typy dróg wraz z wyznaczonymi przez Ustawodawcę odległościami.

W naszej ofercie znajdą Państwo konstrukcje do reklam wielkoformatowych – ich wielkości są tak dopasowane, by ich montaż zgodnie z powyższą ustawą gwarantował ich doskonałą widoczność. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze najlepszej wielkości reklamy.