Billboard-X przywraca naturalne siedliska pszczół

Pszczoły to najbardziej pracowite i pożyteczne owady – wedle różnych szacunków pośrednio odpowiadają za produkcję nawet 70% żywności na świecie. Według FAO (Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa OZN) 100 gatunków roślin uprawnych zapewnia około 90% żywności na całym świecie – znakomita większość z nich wymaga zapylenia przez pszczoły. Te potężne liczby działają na wyobraźnię, prawda?

Raporty ONZ od lat pokazują, jak bardzo działalność człowieka ogranicza naturalne siedliska pszczół – w ostatnich latach bezpowrotnie zniknęło prawie 90% pszczół na całym świecie. Winne są temu nie tylko inwestycje, betonowanie przyrody czy wycinka łąk i lasów, ale także stosowane w rolnictwie pestycydy.

W Polsce spotkać możemy ponad 450 gatunków, które swoją pracą dostarczają pożywienie nie tylko człowiekowi ale również innym zwierzętom – w końcu owocami jarzębiny czy głogu zajadają się inne ssaki i ptaki. Na opiekę pszczelarzy liczyć może w Polsce pszczoła miodna (i bardzo dobrze!), owady dziko żyją żyjące są zdane same na siebie. Ratunkiem dla nich są właśnie kwietne łąki.

Jak pomagamy?

W Billboard-X od zawsze stawiamy sobie za cel, by reklama zewnętrzna uzupełniała otoczenie, wkomponowywała się w nie i w żaden sposób mu nie zagrażała. Chcemy naszą pracą wytrwale odbudowywać dzikie siedliska pszczół – doskonałą metodą są kwietne łąki pełne dzikich kwiatów. Zamawiając billboard dla swojej firmy możesz dołożyć swoją cegiełkę.

ekologiczny billboard

Zasada jest prosta: każde 10m² powierzchni reklamowej na zamówionym billboardzie to 1 „bomba” nasienna zawierają w sobie około 1000 nasion aż 18 dzikich kwiatów (m.in. Bniec Czerwony, Bniec Biały, Chabry, Szczaw Zwyczajny, Krwawnik Pospolity czy Pierwiosnek Lekarski). Dzikie kwiaty rosną wolno, ale są bardzo wytrwałe – stworzone przy billboardach łąki będą wspierały pszczoły przez długie lata. Nasiona formowane są ręcznie w wielkopolskiej manufakturze BeeBombs – każda paczuszka to zabezpieczone w glinie setki nasion.

Naszym Klientom pozostawiamy decyzję, czy chcą abyśmy w ich imieniu rozsypali nasiona pod instalowanym billboardem czy też przesłali je (bezpłatnie) na wskazany przez nich adres. W końcu łąki kwietne można robić wszędzie – wystarczy skrawek ziemi i dobre chęci.

Przykładowo: zamawiając nasz najbardziej popularny billboard 18x6m (108m² powierzchni reklamowej) otrzymają Państwo od nas bezpłatnie aż 11 bomb nasiennych, które pozwolą przywrócić szansę przeżycia dziesiątkom tysięcy pszczół.