Ile kosztuje reklama przy autostradzie?

Ile kosztuje reklama przy autostradzie?

Reklama tranzytowa (reklama przy autostradzie lub przy drogach ekspresowych) to stosunkowo nowa forma reklamy. W ostatnich latach widzimy powiększające się z roku na rok zainteresowanie taką formą promocji – ma to bezpośredni związek z oddawaniem do użytku nowych odcinków tras ekspresowych i autostrad.

Kampanie outdoorowe przy wymienionych wyżej trasach pozwalają na dotarcie do olbrzymiej ilości potencjalnych klientów. Z tej formy reklamy korzystają nie tylko firmy i instytucje, których siedziby mieszczą się wzdłuż tych tras (jak np. bary szybkiej obsługi, stacje benzynowe, hotele), ale również Klienci sieciowi, którzy z przekazem chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dobowy kontakt z reklamami wielkoformatowymi przy trasach autostradach liczony jest w tysiącach odbiorców, co po dodaniu do tej ilości pasażerów samochodów czy komunikacji dalekobieżnej daje dziesiątki tysięcy kontaktów z reklamą dziennie. Robi wrażenie, prawda?

Ile kosztuje tablica reklamowa przy autostradzie? Te konstrukcje reklamowe mogą być realizowane na dwa sposoby: pierwszy, najbardziej popularny to dzierżawienie już gotowych, dostępnych powierzchni reklamowych. Decydując się na wynajęcie takiej powierzchni, Klient płaci miesięczny czynsz dzierżawczy w ustalonej kwocie oraz ponosi koszty druku i instalacji banera reklamowego. Koszty takiej inwestycji są uzależnione od kilku czynników, między innymi wielkości reklamy, jej położenia, natężenia ruchu, długości najmu.

Niewątpliwym plusem wynajmowania takich powierzchni jest możliwość elastycznego ustalania czasu ekspozycji, szybkość zmiany ekspozycji oraz możliwość realizacji kampanii na kilku nośnikach jednocześnie. Nasze propozycje reklam do wynajęcia znajdą Państwo w dziale: reklama przy autostradzie.

Drugim, zyskującym największą ostatnio popularność sposobem jest zlecanie budowy własnych nośników reklamowych. Klient zainteresowany reklamą przy danej autostradzie lub drodze krajowej zleca nam budowę swojej reklamy i po jednorazowej inwestycji może z niej korzystać bez ograniczeń czasowych. Największą zaletą jest tutaj możliwość wyboru dowolnej wielkości konstrukcji reklamowej, a także znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Brak miesięcznych kosztów wynajmu, poza ewentualnym czynszem za wynajęcie działki oraz możliwość dalszego podnajmowania zbudowanych billboardów zachęca do takich inwestycji coraz szersze grono firm i instytucji.

Podsumowując, billboardy przy autostradach to prestiż – nie każdą firmę stać bowiem na reklamę w wielkim formacie i to w najlepszych lokalizacjach. Możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców (najlepsze lokalizacje mają średni dobowy ruch pojazdów liczony na 55-60 tysięcy), szybkość realizacji, możliwość posiadania nośników na własność to plusy, które czynią z tej formy reklamy bardzo atrakcyjny sposób promocji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalog konstrukcji reklamowych