Konstrukcja pod baner reklamowy czy billboard do wyklejania – co wybrać

Rozważając zakup tablicy lub konstrukcji reklamowej Przedsiębiorca staje przed wyborem: billboard reklamowy do wyklejania czy wolnostojąca konstrukcja pod baner?
Postaramy się w poniższym wpisie wyjaśnić Państwu różnice i doradzić wybór najlepszego rozwiązania.

Konstrukcja wolnostojąca pod baner reklamowy

Najbardziej uniwersalny rodzaj nośnika reklamowego – można go zastosować zarówno do mniejszych rozwiązań (np. tablice w miastach, mniejsze billboardy) jak i większych reklam, takich jak billboardy 12m x 4m czy większe. Konstrukcje pod banery reklamowe produkowane są na bazie stalowego stelaża, do którego montuje się banery reklamowe. Stosowane przez nas mocowania banerów pozwalają osiągnąć nie tylko idealnie gładkie, naciągnięte lico ale przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo i długotrwałą możliwość eksploatacji banerów. Stosowane powszechnie budżetowe oczka (banery oczkowane) nie sprawdzają się w wielkim formacie – tego typu wykończenie banerów sprawdzi się na płotach lub elewacjach budynków. Dla billboardów wolnostojących konieczny jest profesjonalny montaż grafiki – w Billboard-X stosujemy produkowane na nasze zamówienie (wg najbardziej rygorystycznych norm wytrzymałościowych) pasy naciągowe oraz usztywnienie po obwodzie banerów.

Reklamy banerowe wolnostojące mają też kilka innych przewag i atutów:

  • łatwość zmiany grafiki niezależnie od pory roku;
  • niższe koszty druku i wymiany grafiki w stosunku do reklam wyklejanych;
  • możliwość wykorzystania bardzo dużych formatów, takich jak 18m x 6m;
  • mobilność – reklamy bez sztywnego ekranu do wyklejania można łatwiej i taniej przenosić z miejsca na miejsce;
  • mniejsza podatność na uszkodzenia – profesjonalnie wykonana konstrukcja wzmacnia baner, minimalizując szkody powodowane przez silne wiatry.

Modele banerowe , w których specjalizujemy się od wielu lat, polecamy jako główne nośniki do reklamy tranzytowej niezależnie od rodzaju trasy. Sprawdzą się zarówno przy drodze gminnej jak i przy trasach ekspresowych, gdzie liczy się wielkość reklamy.

Billboardy reklamowe do wyklejania

Klasyczne billboardy do wyklejania to nośniki głównie miejskie, przeznaczone do wyklejania bądź folią bądź papierem BBS. Najczęściej spotykane to wielkości 504x238cm oraz 600x300cm – przy większych formatach stają się nieopłacalne i mogą wpływać na koszty eksploatacji. Ekran do wyklejania wykonywany jest z brytów blaszanych, które zestawiane są ze sobą przy pomocy ceowników i innych profili stalowych.
Blacha, pomimo wzmocnień, to materiał dosyć cienki, a więc przy silnych uderzeniach wiatru jest bardziej podatna na uszkodzenia i wygięcia niż banery reklamowe.

Bryty blaszane, w przeciwieństwie do banerów reklamowych, nie wróci do swojej pierwotnej formy – na reklamie mogą więc pozostać trwałe uszkodzenia. Z tego powodu od wielu lat odchodzi się od tego typu reklam na rzecz wymienionych wyżej reklam banerowych. My również rekomendujemy naszym Klientom wybór bardziej uniwersalnych, bezpieczniejszych i trwałych konstrukcji reklamowych przystosowanych do montażu banerów. Billboardy do wyklejania charakteryzują się niższymi walorami estetycznymi – w miastach często można spotkać billboardy z naklejonymi na siebie kilkunastoma, a czasami nawet kilkudziesięcioma warstwami reklam.

Podsumowując – pod wieloma względami konstrukcje i billboardy reklamowe do montażu banerów są bardziej atrakcyjne i korzystne niż ich modele do wyklejania. Można stosować je do dużych, przestawnych reklam, mają znacznie większe walory estetyczne i, co najważniejsze, zmiany banerów można dokonywać przez cały rok. Reklamy do wyklejania można zmieniać jedynie w momencie, gdy temperatura otoczenia jest wyższa niż 1 stopień – w niższych temperaturach klej nie przywrze dobrze do powierzchni a reklama stanie się nieczytelna. Wizerunkowi Marki nic gorszego przytrafić się nie może, prawda?