Montaż billboardów od kuchni

Montaż billboardu

to rzecz bardzo ważna, wpływająca na bezpieczeństwo nie tylko konstrukcji reklamowej, ale i otoczenia. Stawiamy bardzo duży nacisk, aby wszelkie montowane przez nas bilbordy były stabilne i bezpieczne, a tym samym służyły klientom przez wiele lat.

Każdy billboard, jak wspomnieliśmy w naszym artykule dotyczącym budowy billboardu musi posiadać odpowiednie obciążenie. W naszej firmie nad procesem produkcji tablic reklamowych i billboardów czuwa wykwalifikowany inżynier i projektant z aktualnymi uprawnieniami, dzięki czemu wszystkie nasze produkty są w pełni bezpieczne i zgodne z normami budowlanymi.

Proces powstawania i budowy tablicy reklamowej, konstrukcji wielkoformatowej czy billboardu zawsze wygląda identycznie – na desce kreślarskiej naszego inżyniera. To na tym etapie powstaje koncepcja i projekt wykonawczy – spis materiałów, obliczenia statyczne, rysunki techniczne i rzuty, obliczenia fundamentów i ich zbrojenia. Tak opisane materiały trafiają do działu produkcji, który rozpoczyna proces budowy zamówionej reklamy.

Kiedy billboard jest już gotowy, do pracy wkracza ekipa montażowa. Pierwszym etapem, w przypadku konstrukcji trwale związanych z gruntem są prace ziemne i przygotowanie fundamentów.

Po przygotowaniu gruntu, przystępujemy do zbrojenia fundamentu oraz jego formowania. Wszystko odbywa się zgodnie z dokumentacją projektową.

Po odczekaniu na stężenie betonu możemy przystąpić do właściwych prac montażowych. W zależności od wielkości bilboardu ten etap odbywa się przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu montażowego – dźwigów i podnośników koszowych. Pionizacja tablicy, a szczególnie nacisk na prace na stężałym fundamencie dają gwarancję stabilności konstrukcji i jej bezpieczeństwa na długie lata. Jakiekolwiek półśrodki, oszczędności na montażu, wykorzystanie tańszych zamienników czy ignorowanie dokumentacji projektów są niedopuszczalne – niestety, wielu wykonawców zapomina o tym fakcie i przy pierwszym większym podmuchu wiatru jesteśmy świadkami powywracanych tablic reklamowych. Szczycimy się, że od początku naszej działalności produkcyjnej i wyprodukowaniu kilkuset billboardów i tablic reklamowych, żadna z tablic nie była do tej pory serwisowana czy naprawiana. Nasze tablice stoją bezpiecznie, w nienagannym stanie wizualnym i przynoszą korzyści klientom, którzy zaufali naszemu doświadczeniu.

Mamy nadzieję, że teraz dostrzegają Państwo konieczność zwracania uwagi na bezpieczeństwo zamawianych konstrukcji reklamowych. Nie warto dla złudnych oszczędności decydować się na tańsze zamienniki – trzeba pamiętać że każdy billboard czy konstrukcja reklamowa to urządzenie zaawansowane (często obiekt budowlany), który musi być wykonywany pod czujnym okiem specjalistów i inżynierów. Nie warto ryzykować zdrowia ani życia osób postronnych a także szkód materialnych.

Zachęcamy do współpracy – jesteśmy specjalistami od outdooru i zawsze mogą Państwo u nas liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie merytoryczne.