Pokaż się i daj się zapamiętać!

Najtrudniejszym etapem budowania świadomości marki jest przebicie się do świadomości większej ilości osób. Charakterystyczne logo, barwy czy chwytliwe hasła reklamowe współgrające z pozostałymi elementami to absolutne podstawy. Jednak aby branding miał rację bytu, musi zostać wykonany pierwszy krok – prezentacja. Dyskretne, nienachalne metody owszem, mogą być skuteczne, jednak nie zapewnią natychmiastowego efektu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku konkretnej, trudnej do przegapienia reklamy umieszczonej przy ruchliwej ulicy, na wielkich portalach internetowych czy w najbardziej poczytnych czasopismach. Taka metoda to niemal gwarant sukcesu, pewność, że charakterystyczne logo zostanie w pamięci, będzie kojarzone i nie zniknie po odwróceniu wzroku.

Duży format, regularna prezentacja, świadomy przekaz

Trzy przymiotniki – dużo, często i świadomie odgrywają sporą rolę w szukaniu nowych klientów dla oferowanych produktów lub usług.

Dlaczego dużo? Bo tylko wielki format jest w stanie zwrócić uwagę, nie zostanie przysłonięty przez inne formy, nie da się go przegapić. Dlatego też tablica reklamowa w rozmiarach np. 1200×400 cm to doskonały wybór. Dwunastometrowa, stojąca na odpowiedniej wysokości, najlepiej zlokalizowana w często uczęszczanym miejscu na pewno nie zostanie pominięta. Zauważona, jeśli prezentować będzie charakterystyczne logo, zajmujący przekaz bądź usługę, której aktualnie szukają odbiorcy na pewno zagości w pamięci na dłużej. To doskonały wstęp by „kuć żelazo póki gorące” i kontynuować budowanie świadomości marki.

Kolejny epitet – często. Jak łatwo się domyślić, jedynie bezustanny kontakt z reklamą pozostawi ją na dłużej w głowie potencjalnego klienta. Odbiorca, mając regularny kontakt z przekazem nie będzie mógł o nim zapomnieć. Nawet gdyby chciał, to kolejna wizyta w miejscu, gdzie reklama ponownie zaznaczy swoją obecność, przywróci wspomnienia i emocje z nią związane. W ten sposób zostanie zapamiętana, na stałe zagości w świadomości i jedynie błędnie przeprowadzone kolejne etapy promocji będą mogły ją stamtąd „wyplewić”.

No i na koniec – świadomie. Prezentacja usługi czy produktu, lub po prostu zaznaczenie obecności na rynku powinno być przemyślane w każdym kroku. Jakiekolwiek nierozważne działanie może przekreślić szansę na zbliżający się sukces. Nawet sporych rozmiarów tablica reklamowa zlokalizowana w doskonałym miejscu, jeśli pozbawiona będzie chwytliwych, zapadających w pamięć haseł i przyswajalnych, dobrze kojarzących się barw i przekazu, nie da oczekiwanego efektu.

Po samodzielnej analizie powyższych czynników doskonale widać, jak ważna jest przemyślana kampania i staranność w trakcie realizacji każdego z kroków.

Branding to wieloetapowy proces

Dotarcie do potencjalnego klienta, prezentacja oferowanych produktów czy usług to dopiero początek drogi w budowaniu świadomości marki. Jednak bez przebicia w tłumie konkurencji nie sposób zaistnieć w ich głowach. Dlatego zdecydowany, przemyślany przekaz wstępny, mający na celu dotarcie do odbiorców jest jak najbardziej pożądany. Przeprowadzony z głową będzie doskonała podwaliną dalszych działań.